آموزش و تعلیم در آمریکا


 دانشگاه ها، کالج ها و مدارس ایالات متحده رتبه بسیار بالایی را به طور مداوم در رتبه بندی جهانی کسب می کنند. این فقط یکی از دلایل انتخاب ایالات متحده برای تحصیل است. مدارس مانند دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، MIT، Julliard، دانشکده موسیقی برکلی، وست پوینت، همه جزو مشهورترینها هستند که به دانشجویان بین المللی خوش آمد می گویند. آمریکا به دانشجویان بین المللی لیست هیجان انگیز، پاداشی و جامع از گزینه های مورد مطالعه در جهان را ارائه می دهد.  دانشجویان می توانند برای تحصیل در ایالات متحده گزینه های تقریبا نامحدودی را انتخاب کنند. علاوه بر این، دانشجویانی که با موفقیت درسشان را در ایالات متحده آمریکا تمام کردند توسط کارفرمایان در سراسر جهان دنبال می شوند.

آموزش و پرورش در ایالات متحده به طور عمده توسط بخش دولتی همراه کنترل و بودجه آمده  از سه سطح فدرال، ایالتی، و محلی ارائه شده است. آموزش و پرورش کودکان اجباری است. همچنین تعداد و تنوع گسترده ای از موسسات آموزش عالی در سراسر کشور وجود دارد که برای حضور در هر دو بخش دولتی و خصوصی می توانید انتخاب کنید.

سن شروع تحصیل اجباری توسط دولت متفاوت است. از سنین 5 سال تا 8 سال آغاز می شود و از سنین چهارده تا هجده سال به پایان می رسد. به طور کلی، تحصیل اجباری را می توان با آموزش کودکان در مدارس دولتی، مدارس خصوصی و یا تدریس در خانه شروع کرد. در بیشتر مدارس عمومی و خصوصی، تحصیل به سه بخش تقسیم شده است: مدارس ابتدایی، مدارس راهنمایی و دبیرستانها.

سیستم آموزش و پرورش ایالات متحده آمریکا تعداد زیادی از گزینه های ، نه تنها از نظر نوع دروس قابل دسترس برای هر مسیر شغلی، بلکه از نظر انعطاف پذیری ارائه می دهد. یکی از ویژگی های متمایز دانشگاه های ایالات متحده، انعطاف پذیری در انتخاب دوره در کالج یا دانشگاه است.