زندگی در آمریکا


به لحاظ سیاسی، ایالات متحده به 50  ایالت تقسیم شده است که هر یک از ایالتها به طور جداگانه ، پرچم، قانون  و سنت خاص خود را دارند. پورتوریکو، جزایر ویرجین آمریکا، گوام و ساموآ آمریکا نیز هر کدام با یک وضعیت ویژه ای بخشی از ایالات متحده می باشند.

 

ایالات متحده هم یک کشور قدیمی و هم یک کشور جدید می باشد. بهترین راه برای درک آن اینست که آمریکایی ها اغلب در مقابل  راههای جدید فکری باز دارند، دارای یک فرهنگ عمیق می باشند و یک حس عمیق وطن پرستی دارند. آمریکایی ها بسیار وطن پرست هستند.  آنها به کشور خود وسبک زندگیشان خیلی مفتخرند.  آنها همچنین احترام زیادی برای کسانی که خدمت می کنند و یا در نیروهای مسلح خدمت کرده اند دارند.

 

زمانیکه در ایالات متحده هستید، تمایل به فعالیتهای بیشتری به غیر از فقط مطالعه خواهید داشت. فرصت های زیادی برای کشف بیشتر در مورد این کشور از طریق تماس روزانه با آمریکایی ها وجود دارد، و با در نظر گرفتن زمان برای سفر به گوشه های دیگر از ایالات متحده می توانید تمام آن منطقه را  کاوش کنید.

 

گرچه آمریکا دارای افراد با خصوصیات متفاوت می باشند، اما هنوزچیزی به عنوان "فرهنگ آمریکایی" وجود دارد که ممکن است کاملا متفاوت از فرهنگ کشور خود باشد. در حالی که بسیاری ازجوانب فرهنگ از طریق تلویزیون، فیلم، محصولات مصرف کنندگان ، ابلاغ شده اما برخی از جنبه ها را زمان زندگی در ایالات متحده با آن روبرو می شوید.

 

آمریکایی ها در مقایسه با مردم برخی از کشورها معمولاً زمان آزاد زیادی ندارند، اما ارزش آنچه که دارند را می دانند و سعی می کنند زمان آزادشان را برای خود، خانواده، و یا جامعه خود صرف کنند.

 

ایالت متحده از نظر استاندارد زندگی در لیست بیست تا ی اول جهان می باشد و درآمد هر قسمت در مقایسه با کشورهای دیگر بالا می باشد.

 

 

سلام و احوالپرسی


 آمریکایی ها برای اولین دیدار یا دیدار مجدد با یکدیگر محکم دست می دهند و مردان به ندرت یکدیگر را در آغوش می گیرند.

 

 

مسافت و تماس با چشم


 آمریکایی هنگام صحبت با یکدیگر حداقل 16 اینچ از هم فاصله می گیرند، در غیر اینصورت ممکن است احساس خطر کنند. تماس جسمی توصیه نمی شود، اما ارتباط چشمی بدون ابهام در اولین دیدار ضروری است.

 


سوال پرسیدن


هنگامی که سوالی دارید به خصوص در سوپر مارکت، نیازی نیست از جملات پیچیده استفاده کنید، "عذرمی خوام Excuse me" برای جلب توجه طرف مقابل مناسب می باشد.