زندگی در کانادا


کانادا که در شمال ایالات متحده آمریکا و پشت روسیه قرار گرفته، دومین کشور بزرگ جهان است. اکثریت جمعیت کانادا در نزدیکی مرز جنوب با ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند.

 

کانادائی ها بسیار مهمان نواز هستند که استقبال ویژه ای از مردم به خصوص در مناطق استانی و روستایی می کنند. آفتاب در بیشتر استانها به ویژه مناطق چمنزار در وسط کانادا فراوان است.

 

علاوه بر این، کانادا دومین کشور جهان، از نظر منابع طبیعی غنی و از نظر ذخایر نفتی تنها در مقام دوم عربستان سعودی می باشد. اگر شما در حال آوردن کودکان به کانادا هستید، احتمالاً آموزش و پرورش برای شما مهم خواهد بود. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، عملکرد دانش آموزان را در 65 کشور در ریاضیات، خواندن و علم مقایسه کرده است. دانش آموزان کانادا بهتر از دانش آموزان کشورهای دیگر انگلیسی زبان عمل کرده اند.

 

کیفیت زندگی

 

کانادا در حال حاضر رتبه 4 را در سازمان ملل متحد توسعه انسانی دارد، سازمان تحقیق با استفاده از تعدادی عوامل (امید به زندگی، سواد، آموزش و پرورش، استاندارد زندگی و تولید ناخالص ملی سرانه) کیفیت زندگی را تعیین می کنند. همچنین شامل فراوانی آب شیرین، تراکم جمعیت، عدم شیوع جرم و جنایت و یک سیستم مراقبت های بهداشتی می باشد که یک الگو برای جهان است. این رتبه بندی بر اساس دو معیار مهم امنیت و ثبات است.

 

اقتصاد، پول و مالیات

 

کانادا رتبه 10 جهان در اقتصاد را داراست که یکی از ثروتمندترین ملتهای جهان می باشد، دارای آزادی اقتصادی در جهان است و عضو سازمان بهره برداری و توسعه اقتصادی (OECD) و گروه هشت (G8) می باشد.

 

حمل و نقل

 

حمل و نقل نقش مهمی در زندگی روزمره ایفا می کند مانند فراهم کردن یک وسیله برای واردات و صادرات منابع، ارائه مواد غذایی که مصرف می کنیم، و اجازه نقل مکان به تمام مناطق کشور و جهان. سیستم حمل و نقل کانادا شامل بیش از 1400000 کیلومتر از جاده ها، 10 عدد فرودگاه بین المللی اصلی، 300 عدد فرودگاه کوچکتر، 72093 کیلومتر مسیر راه آهن، و بیش از 300 بندرهای تجاری  که دسترسی به اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس و اقیانوس منجمد شمالی و همچنین دریاچه های بزرگ و دریای متلاطم سنت لارنس ، را می شود.