انواع دیگر ویزای کانادا


قبل از اینکه قصد سفر به کانادا را داشته باشید، ابتدا باید پاسپورت و ویزا با توجه به  کشور و تابعیت ، چک شود. انواع مختلف ویزا برای افرادی که مایل به بازدید از کانادا هستند وجود دارد. در اینجا برخی از گزینه های مهم آمده است: 

 

  • ویزای اقامت موقت:

 

ویزای اقامت موقت برای کسانی است که می خواهند حداکثر شش ماه از کانادا دیدار کنند. این ویزا ممکن است برای یک بار ورود و یا چند بار ورود و یا حمل و نقل باشد. افرادی که می خواهند بیش از شش ماه بمانند می توانند حداقل 30 روز قبل از انقضای مدت ویزا درخواست تمدید ویزای اقامت موقت کنند. افرادی که قصد تحصیل در کانادا به مدت شش ماه و یا بیشتر و یا کار در کانادا به طور موقت را دارند باید برای گرفتن اجازه تحصیل و یا مجوز کار اقدام کنند.

 

  • ویزای کار موقت:

 

ویزای کار موقت انتخاب محبوب برای متقاضیانی که مایل به زندگی و کار در اسرع وقت در کانادا هستند می باشد که بیش از  178،000 ویزای موقت کار در سال 2009 صادر شده است. این ویزا اجازه کار و زندگی و به دست آوردن تجربه کار در کانادا را فراهم می کند.  

 

  • ویزای کار:

 

ویزای کار در کانادا فدرالهای مختلفی را پیشنهاد می دهد، ویزای کار ایالتی و دواتی شاغلان را در تمام سطوح برای فرصتهای کاری و زندگی آماده می کند.

 

  • ویزای کسب و کار :

 

ویزای تجاری کانادا، سرمایه گذاران، کارآفرینان و شاغلان کسب و کار و خانواده های آنان را با فرصتهای زندگی دائم در کانادا فراهم می کند.

 

  • ویزای خانواده :

 

ویزای خانواده کانادا یک فرصت منحصر به فردی برای شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم در حمایت از اعضای خانواده برای زندگی ایجاد می کند.

 

  • ویزای سفر:

 

ویزای سفر به کانادا برای اتباع با ویزای غیر موقت  اقامت(TRV)  مورد نیاز است به جز کشورهایی که مایل به دیدار از کانادا بنا به دلایلی مانند تعطیلات، دیدار با خانواده و دوستان و یا انجام یک سفر کوتاه تجاری می باشند. بیش از 1.5 میلیون درخواست برای اقامت موقت به کانادا در سال 2009 دریافت شده است