دانشگاه های آمریکا


آمریکا طیف متنوع و هیجان انگیزی از دانشگاه ها را در هر نقطه از جهان ارائه می دهد .

 

پنج تا از بهترین دانشگاه ها در ایالات متحده آمریکا:


با توجه به نظرخواهی، پژوهشگران MIT، استانفورد و دانشگاه هاروارد را به عنوان تعدادی از بهترین دانشگاههای ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته اند.  به طور معمول کالج ها و دانشگاه ها بر اساس معیارهای مختلف که شامل بررسی همکاری، حفظ دانشجوی سال اول و نرخ فارغ التحصیلان در کلاس می باشد، به بالای لیست صعود می کنند.
 

  • موسسه تکنولوژی ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology)
     

موسسه فن آوری ماساچوست به طور مختصر MIT خوانده می شود، به عنوان یکی از بهترین دانشگاههای ایالات متحده آمریکا شناخته شده است. MIT محل ساخت اولین کامپیوتر در سال 1928 بوده است. همچنین دانشجویان می توانند درجه کارشناسی و کارشناسی ارشد در موضوعات مختلف از جمله هنر، فلسفه و نوشتن کسب کنند.

 

  • دانشگاه استنفورد (Stanford University)


جان استنفورد سرمایه دار خیلی مهم و همسرش، دانشگاه لیلند استنفورد را به یاد پسر خود که پیش از تولد 16 سالگی خود درگذشت تاسیس کردند. این نهاد آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا در بیش از 8000  هکتار از زمین قرار دارد. علاوه بر به دست آوردن MBA  در ایالات متحده آمریکا، امکان دارد دانش آموزان نیاز به مدرک علم زمین ، آموزش، حقوق و پزشکی داشته باشند. "یاهو"  به وسیله دو نامزد دکترای دانشگاه استنفورد ایجاد شد!

 

  • دانشگاه هاروارد (Harvard University)


با آغازپذیرش دانشجو از سال 1638، دانشگاه هاروارد نه تنها یکی از بهترین دانشگاههای ایالات متحده آمریکا است بلکه از قدیمی ترین موسسات نیز می باشد. دانشگاه هاروارد در سال 1650، به اولین شرکت آمریکایی تبدیل شد. پیورتین، کالج را به عنوان وسیله ای برای آموزش وزرای مرد جوان تاسیس کرد.  اگرچه به عنوان یک مدرسه حقوق شناخته شده است اما دانشگاه هاروارد35  سال زودتر از آن یک مدرسه پزشکی توسعه داده بوده است.

 

  • دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (University of California, Berkeley)


این نهاد یکی از بهترین دانشگاههای ایالات متحده آمریکا در زمینه  علوم  در نظر گرفته شده است. این مرکز پس از اضافه کردن   17 نوع مواد شیمیایی جدید به جدول عناصر و کشف ویروسی که باعث فلج اطفال می شد به عنوان یکی از رهبران جهان در پژوهش به رسمیت شناخته شده است. گرگوری پک و استیو ووزنیاک (Steve Wozniak) برخی از شاگردان مشهور سابق دانشگاه می باشند. برکلی نیز مکانی است  که جی رابرت اوپنهایمر اولین بمب اتمی و پروژه منهتن را ایجاد کرد.

 

  • دانشگاه تگزاس در آستین (University of Texas, Austin)


این نهاد نیز یک رهبر در پژوهش می باشد که به داشتن جایزه هیات علمی نوبل، پولیتزر، گرگ و دیگر جوایز می بالد. علاوه بر ساختمان هایی با برنامه خاص و کتابخانه ها، دانشگاه دارای هفت موزه می باشد. مایکل دل هم در این دانشگاه حضور داشته است.

 

علاوه بر دانشگاه های ذکر شده در بالا، در ذیل تعدادی دیگر از دانشگاه های ایالت متحده آمده است: